نقد فیلم climax (نقطه اوج)

فهرست مطالب

کوهپایه فیلم: معرفی شخصیت ها

کوهپایه فیلم: معرفی شخصیت ها

فیلم با معرفی مستندگونه شخصیت ها شروع می شود و با دوربین غالباً عمود بر آنها ادامه پیدا می کند و می دهد تبدیل انسان ها به موجودات حیوان صفت در قاب دوربین ، که تنها و تنها غریزه می فهمند و امّا ایندفعه عامل خارجی ِمواد مخدر امکان می یابد و انسان هایی که در باتلاقی گیر کرده اند و دست و پا میزنند و فرو می روند.

دیالوگ های جسورانه از نکات مهم نقد فیلم climax (نقطه اوج)

دیالوگ های جسورانه از نکات مهم نقد فیلم climax (نقطه اوج)

نکته مهم در نقد فیلم climax (نقطه اوج) دیالوگ های متوهّم کاراکتر ها است که در ابتدا فیلم ، در راستای شخصیت پردازی آنها به درستی جواب میدهد و مقدّمه ای است برای به تصویر درآوردن ترس بزرگ انسانی ، که « کلایمکس » جسورانه ، بیرحم و خیال انگیز آن را به مخاطب گوشزد می کند. 

کلایمکس در اوج

کلایمکس در اوج

«کلایمکس» یا به ترجمه ای «نقطه اوج» ، نام شایسته خود را در نقطه ی اوج درام انتهای فیلم به تثبیت می رساند؛ سکانس های که دوربین ثبات ابتدایی اش را از دست می دهد و عامدانه و البته به درستی کنترلش را به آرامی از دست می دهد و موسیقی ای که ریتم ناموزن فیلم را حفظ می کند تا نشان دهد؛ رقصی تنها در شب هنگام، که نور های قرمز اش توی ذوق می زنند و زیبایی ها تبدیل به خشم و نفرت می شوند! سکانس های که کارگردان بی شک در تک تک آن لحظات زیسته است.

نقد فیلم climax (نقطه اوج) از دید منتقدان

 

پاسخگوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان استودیو میم پاسخ داده خواهد شد

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “نقد فیلم climax (نقطه اوج)”
درباره استودیومیم

تیم استودیومیم و تدوینگرشو با هدف گسترش دانش و هنر تدوین فیلم با پریمیر و درآمدزایی تدوینگران از سال 1392 مشغول به فعالیت شده. اکنون با برگزاری دوره های آموزش تدوین فیلم و دوره پریمیر و دوره افترافکت و سمینارهای کشوری در حوزه تدوین به فعالیت خود ادامه می دهد.

اطلاعات تماس