IMG_2878 (2)
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

نقد فیلم سوگلی (The Favourite)

دسته بندی :دسته‌بندی نشده 15 مهر 1400 استدیومیم 47

فیلم سوگلی (The Favourite) نامزد اسکار با نقش‌آفرینی الیویا کلمن و اما استون و کارگردانی یورگوس لانتیموس فیلمی بسیار سرگرم‌کننده و یک کمدی پرنشاط با درون‌مایه زندگی پر‌زرق‌ و ‌برق و رفتار‌های سلطنتی در کاخ های سلطنتی است و از نظر نگارنده بهترین فیلم کارگردان اثر است. در ادامه با استودیومگ در نقد فیلم سوگلی (The Favourite) همراه ما باشید.

فهرست مطالب

نقد فیلم سوگلی (the favourite)

نقد فیلم سوگلی (The Favourite) نامزد اسکار

اگر چه بر این نظرم که ساختن فیلم های سینمای “لانتیموس “ (مانند خرچنگ، کشتن گوزن مقدّس و …) که به سینمای مالیخولیایی و آزار دهنده معروف است ، کار چندان دشواری نیست ، – چرا که “لانتیموس” برای این فشار وآزار بر روی مخاطب و ساختن دنیایی با این ویژگی ها توضیحی نمی دهد. 

حتّی اینگونه فضا سازی و سوق دادن مخاطب به زجر آورترین حالت یک موقعیّت را “میشایل هانِکه “بهتر از “لانتیموس “ به اجرا در می آورد، امّا ایده های جاه طلبانه روایی و ایده های جاه طلبانه بصری در فیلم سوگلی (The Favourite) به درستی چفت و بست پیدا می کنند و می دهد طنزی دیوانه وار که همچنین ورود “لانتیموس” از دریچه جنسیت به دست مایه تباه شدگی در سینمای “بونوئل” است.

( فارغ از رابطه ی “ریچل ویز “و “اِما ستون “ ، استفاده از خرگوش، یا شکار رفتن و به طور کل رابطه ی انسان و حیوان و تباه شدگی انسان که در فیلمِ “ملک الموت “ اثر “بونوئل” نیز قابل مشاهده است ، متّصل می شود به بیماری واریس پا ملکه و تباه شدگی روحی و جسمی ، هم پوشانی پیدا میکند.) 


نقد فیلم climax (نقطه اوج)

فیلم سوگلی (The Favourite) نامزد اسکار

نقد فیلم سوگلی (The Favourite) آخرین اثر لانتیموس

در فیلم سوگلی (The Favourite) نامزد اسکار تقلید درستی دیگر از لحاظ بصری از سینمای “کوبریک “داریم. قاب های «واید» و بعضی سکانس ها «فیش آی »و نماهای «لو انگل» که حجم عظیمی از سقفِ کاخ بر سر آدم ها را نشان می دهد، یاد آور فیلم “ بَری لیندون” اثر “ استنلی کوبریک” است. همه ی این ها می دهند فیلمی کلاسیک ، هم در روایت و هم در اجرا که قطعاً اثری قابل ارجاع و کالت خواهد بود.

یورگوس لانتیموس، این کارگردانِ منتقد در آخرین اثرش با فاصله گرفتن از سبک سورئالیستی خود، سعی در بیان نقد خویش دارد و تا حدود زیادی هم موفق عمل می کند.


نقد و بررسی فیلم روح 2020 (پیتر بردشاو – گاردین)

نقد فیلم سوگلی (The Favourite) از نگاه منتقدین

نقد فیلم سوگلی (The Favourite) نامزد اسکار : «سوگلی» شاید گرایش لانتیموس به سبک هنری را تصحیح کرده است. «سوگلی» یفیلمی زمخت و خشن و البته شادی بخش و خنده دار است که با تصاویر کابوس شبانه گونه و دوربین لنز باز «رابی رایان» گنگ تر شده و البته جلوه صری زیبایی به آن بخشیده است.

پیتر بردشاو – گاردین
پیتر بردشاو – گاردین 80%
 

نقد فیلم سوگلی (The Favourite) : «سوگلی»‌ تکه ای از زندگی و بسیار خوش ساخت است، یک فیلم حال سرگرم کننده در ژانری که پر شده از درام ‌های به ظاهر انسان گریز.

اوون گلیبرمن – ورایتی
اوون گلیبرمن – ورایتی ​90%
 

نقد فیلم سوگلی (The Favourite) نامزد اسکار : «سوگلی» به شکلی کمدی و طنزگونه ای، کلوز آپی از سه شخصیت اصلی زن فیلم است به طوری که با بازیگران مرد فیلم رقتار می شود که کویی صرفا به چشم چیزی اضافه به تصویر کشیده می شوند.

لئوناردو گوی – فیلم استیج
لئوناردو گوی – فیلم استیج ​91%
 

نقد فیلم سوگلی (The Favourite) : فیلم سوگلی نامزد اسکار یک شادمانی تمام عیار است، یک فیلم کوچک استثنائی به مانند یک کاپ کیک کوچک فوق العاده که روی آن یک لایه خامه کشیده شده است.

امتیاز نگارنده به فیلم سوگلی (The Favourite):
3.5/5

استدیومیم

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :)

مطالب مرتبط

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.