نقد و بررسی فیلم روح 2020 (پیتر بردشاو – گاردین)

منطق زیادی در این داستان عجیب و شگفت‌انگیز یک پیانیست وجود ندارد که به طور تصادفی به یک حوزه عجیب و غیر مادی منتقل می‌شود.” در ادامه با نقد و بررسی فیلم روح پیکسار به کارگردانی پیتر داکتر به قلم پیتر بردشاو از گاردین همراه شوید

از نکاتی که در نقد و بررسی فیلم روح  می توان به آن اشاره کرد انیمیشن جذاب، حیرت‌ انگیز و زیبا درباره زندگی پس از مرگ و زندگی قبل از مرگ است – و این عنوان به یاد شما می‌اندازد که چگونه کلمه انیمیشن را دریافت کردیم. این فانتزی جاز درباره یک موسیقی‌دان غمگین و تنها, با استایل و دنیای فرانک کاپرا و یک پلکان قدیمی به بهشت است که مرا به یاد Pressburger و Powell می‌اندازد.

فهرست مطالب

پیتر بردشاو (گاردین) - پیکسار خالص

در باب نقد و بررسی فیلم روح پیکسار می توان گفت این سخنرانی و روایت گری، پیکسار خالص است: آن شور و شوق، کودکانگی  و همراه با تجدید حیات که در تمام ما وجود دارد، وجود و هویت پنهانی که دنیای دیگر و دنیا های قبل و بعد که ناشناخته اند. داستان روح عمیقاً عجیب و پیچیده است: مکانی که ما با آن سفر می‌کنیم – این سفر که گاهی قواعد روایت و ثبات شخصیت را به هم می‌ریزد. اما وقتی فیلم به طرز مرموزی به حرکت درمی آید، حسی به خود می‌دهد: قسمت هایی از لحظات و نگاه های گذرا که به زندگی بالاتر از چیزی که در آن ما رویای نمایشی مهم خود را دنبال می‌کنیم, می‌رسند.

به نظر می‌رسد که روح در ابتدا نشان می‌دهد که انتخاب بین افتخار موسیقی‌دان معروف جاز و شجاعت از خود گذشتگی یک معلم عالی است. اما داستان در نهایت (و مرموزانه) به این ایده اشاره می‌کند که این یک انتخاب نادرست است، یا هیچ انتخابی ندارد، و ما به مسیر درست را ندیده و انتخاب نکرده ایم. همه اینها در آن تصاویر صورت فلکی چرخشی زخ می دهند. حدس میزدم که این پیام به این شکل با چنین تاثیر گذاری  قابل انتقال به مخاطب نباشد. اما این چیزی است که در این داستان عجیب و دوست‌داشتنی، به کارگردانی پیت داکتر پیکسار و نوشته مایک جونز و کمپ پاور رخ می‌دهد.

نقد و بررسی فیلم روح پیکسار - مجله گاردین

 

پاسخگوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان استودیو میم پاسخ داده خواهد شد

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “نقد و بررسی فیلم روح 2020 (پیتر بردشاو – گاردین)”
درباره استودیومیم

تیم استودیومیم و تدوینگرشو با هدف گسترش دانش و هنر تدوین فیلم با پریمیر و درآمدزایی تدوینگران از سال 1392 مشغول به فعالیت شده. اکنون با برگزاری دوره های آموزش تدوین فیلم و دوره پریمیر و دوره افترافکت و سمینارهای کشوری در حوزه تدوین به فعالیت خود ادامه می دهد.

اطلاعات تماس