پنل سورس پریمیر
شناسه پست: 4779
بازدید: 12

پنل سورس در پریمیر مانند پنل های تایم لاین، پروجکت و پروگرم نیست و جزء پنل های غیر ضروری پریمیر است که میتواند مهارت ها و سرعت ما را در تدوین بسیار بالا ببرد. من، محمد مشهدی، در ادامه  تمام کاربرد های پنل سورس پریمیر را به شما آموزش میدهم. در صورت اشتیاق برای دونستن اطلاعات بیشتر در مورد این پنل میتونید توی دوره ی رایگان  پریمیر ما شرکت کنید.

باز کردن پنل سورس

روش اول 

 روی فایلتون در پنل پروجکت دابل کلیک کنید تا پنل source باز شه.

روش دوم 

با drag & drop فایل مورد نظر رو توی پنل source رها کنید.

کاربرد پنل سورس در پریمیر

کاربرد های پنل سورس پریمیر

کاربرد اول پنل سورس پریمیر

برای آنکه بخواهیم ابتدا فایل خود را ببینیم بعد وارد تایم لاین کنیم، ابتدا فایل را با یکی از دو روش بالا در پنل source باز میکنیم بعد از آن اگر فایل مورد نظر درست بود، فایل خود را به تایم لاین انتقال میدهیم و به تدوین خود ادامه میدهیم.

با این کار سرعت ادیت فیلم ما بسیار بالا رفته و از تکرار مکررات جلوگیری میشود.

کاربرد دوم پنل سورس پریمیر

اگر بخواهیم قسمتی از یک فیلم یا موزیک را وارد تایم لاین کنیم نیازی نیست کات بزنیم و بعد قسمت های اضافی را حذف کنیم، فقط کافیست فایل را در پنل source باز کرده ابتدا و انتهای آن را مشخص کنیم و بعد از آن فایل را از پنل source به تایم لاین منتقل کنید.

کاربرد سوم این پنل پریمیر

Drag Video Only

اگر بخواهیم فقط تصویر یک موزیک ویدیو را تدوین کنیم نیازی نیست فایل را به تایم لاین انتقال داده و آنلینک کنیم و صدا را حذف کنیم. فقط کافیست آن فایل را به پنل سورس انتقال دهیم و با استفاده از Drag Video Only فقط تصویر را وارد پنل تایم لاین کنیم.

Drag Audio only

اگر بخواهیم فقط صدای یک موزیک ویدیو را تدوین کنیم نیازی نیست فایل را به تایم لاین انتقال داده و آن لینک کنیم و تصویر را حذف کنیم. فقط کافیست آن فایل را به پنل سورس انتقال دهیم وبا استفاده از Drag Audio Only فقط صدا را وارد پنل تایم لاین کنیم.

کاربرد پنل سورس در پریمیر

امیدوارم که از این قسمت آموزشهای ما هم لذت برده باشید

ارتباط با استودیو میم

به شما دوستان عزیز و جویای علم پیشنهاد میکنم جهت بالا بردن اطلاعات خودتون در مورد نرم افزار پریمیر از دوره ی رایگان ما دیدن کنید. همچنین میتونید از بقیه ی مقالات ما هم دیدن کنید (مثل این مقاله که درمورد پنل سورس بود) که به صورت تصویری همراه با توضیحات کامل تکنیک های مختلف تدوین در نرم افزار پریمیر به شما آموزش داده شده است.

برای ارتباط با ما میتوانید از طریق سایت استودیو میم و یا اینستاگرام تدوینگر شو اقدام کنید.

بیشتر بخوانید

مورد انتظارترین بازی های 2021

مورد انتظارترین بازی های 2021

پس از موفقیت سال 2020 در زمینه بازی، 2021 بازی های بیشتر در انتظار گیمرها است. در ادامه استدیومگ قصد داریم مورد انتظارترین بازی های 2021 را بررسی کنیم. God Of War: Ragnarok صحبت از بهترین بازی [...]

از تدوینگران معروف ایرانی : هایده صفی یاری

از تدوینگران معروف ایرانی : هایده صفی یاری

هایده صفی یاری از تدوینگران معروف ایرانی (آثاری همچون فیلم های اصغر فرهادی) که در سال 1338 در شهر گرگان به دنیا آمد. او رشته ی تدوین را در مدرسه عالی تلویزیون و سینما دنبال کرد و در این رشته فارغ [...]

پرفروش ترین فیلم های کمیک در تاریخ سینما

پرفروش ترین فیلم های کمیک در تاریخ سینما

۵ فیلم پرفروش دنیای ابرقهرمان ها از جمله معروف ترین آنها انتقام جویان که اکثرا منبعی به جز  کتاب های کمیک ندارند کدام فیلم ها اند؟ در ادامه این مقاله در استدیومگ با پرفروش ترین فیلم های کمیک [...]

برندگان اسکار بهترین تدوین فیلم در پنج سال اخیر

برندگان اسکار بهترین تدوین فیلم در پنج سال اخیر

تدوین حرفه ای در سینما یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است می‌تواند یک داستان معمولی را به یک شاهکار سینمایی تبدیل کند و در مراسم جایزه اسکار ، تدوین یکی از مهم ترین قسکت های این مراسم محبوب جهانی [...]