آموزش پنل سورس پریمیر (Source)

پنل سورس در پریمیر مانند پنل های تایم لاین، پروجکت و پروگرم نیست و جزء پنل های غیر ضروری نرم افزارهای پریمیر است که میتواند مهارت ها و سرعت ما را در تدوین بسیار بالا ببرد. من، محمد مشهدی، در ادامه  تمام کاربرد های پنل سورس پریمیر را به شما آموزش میدهم. در صورت اشتیاق برای دونستن اطلاعات بیشتر در مورد این پنل میتونید توی دوره ی رایگان  پریمیر ما شرکت کنید.

روش‌های باز کردن پنل سورس پریمیر

برای باز کردن پنل سورس پریمیر دو روش وجود دارد که معرفی آنها می پردازیم: 

روش اول باز کردن پنل سورس پریمیر

 روی فایلتون در پنل پروجکت دابل کلیک کنید تا پنل source باز شه.

روش دوم باز کردن پنل سورس Premiere Pro

با drag & drop فایل مورد نظر رو توی پنل source رها کنید.

روش‌های باز کردن پنل سورس پریمیر

کاربرد های پنل سورس پریمیر

اگر برای شما هم سوال پیش آمده که پنل سورس پریمیر چه کاربرد و استفاده‌ای دارد، ما در اینجا به معرفی مهمترین آنها می پردازیم.

کاربرد اول پنل سورس پریمیر

برای آنکه بخواهیم ابتدا فایل خود را ببینیم بعد وارد تایم لاین کنیم، ابتدا فایل را با یکی از دو روش بالا در پنل source باز میکنیم بعد از آن اگر فایل مورد نظر درست بود، فایل خود را به تایم لاین انتقال میدهیم و به تدوین خود ادامه میدهیم.

با این کار سرعت ادیت فیلم ما بسیار بالا رفته و از تکرار مکررات جلوگیری میشود.

کاربرد دوم پنل سورس پریمیر

اگر بخواهیم قسمتی از یک فیلم یا موزیک را وارد تایم لاین کنیم نیازی نیست کات بزنیم و بعد قسمت های اضافی را حذف کنیم، فقط کافیست فایل را در پنل source باز کرده ابتدا و انتهای آن را مشخص کنیم و بعد از آن فایل را از پنل source به تایم لاین منتقل کنید.

کاربرد سوم این پنل پریمیر

سومین کاربرد پنل سورس در پریمیر به دو شیوه مختلف مورد استفاده قرار می گیرد:

Drag Video Only

اگر بخواهیم فقط تصویر یک موزیک ویدیو را تدوین کنیم نیازی نیست فایل را به تایم لاین انتقال داده و آنلینک کنیم و صدا را حذف کنیم. فقط کافیست آن فایل را به پنل سورس انتقال دهیم و با استفاده از Drag Video Only فقط تصویر را وارد پنل تایم لاین کنیم.

Drag Audio only

اگر بخواهیم فقط صدای یک موزیک ویدیو را تدوین کنیم نیازی نیست فایل را به تایم لاین انتقال داده و آن لینک کنیم و تصویر را حذف کنیم. فقط کافیست آن فایل را به پنل سورس انتقال دهیم وبا استفاده از Drag Audio Only فقط صدا را وارد پنل تایم لاین کنیم.

کاربرد های پنل سورس پریمیر

ارتباط با استودیو میم

به شما دوستان عزیز و جویای علم پیشنهاد میکنم جهت بالا بردن اطلاعات خودتون در مورد نرم افزار پریمیر از دوره ی رایگان ما دیدن کنید. همچنین میتونید از بقیه ی مقالات ما هم دیدن کنید (مثل این مقاله که درمورد پنل سورس بود) که به صورت تصویری همراه با توضیحات کامل تکنیک های مختلف تدوین در نرم افزار پریمیر به شما آموزش داده شده است.

برای ارتباط با ما میتوانید از طریق سایت استودیو میم و یا اینستاگرام تدوینگر شو اقدام کنید.

پاسخگوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان استودیو میم پاسخ داده خواهد شد

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “آموزش پنل سورس پریمیر (Source)”
درباره استودیومیم

تیم استودیومیم و تدوینگرشو با هدف گسترش دانش و هنر تدوین فیلم با پریمیر و درآمدزایی تدوینگران از سال 1392 مشغول به فعالیت شده. اکنون با برگزاری دوره های آموزش تدوین فیلم و دوره پریمیر و دوره افترافکت و سمینارهای کشوری در حوزه تدوین به فعالیت خود ادامه می دهد.

اطلاعات تماس