آموزش ساخت هایپرلپس با پریمیر

این روزها ویدیوهای هایپرلپس با پریمیر خیلی معروف و مد شده، که برای ساختمان‌ها و مکان‌های مختلفی می‌سازند. ویدیو هایپرلپس خیلی جالب و جذابه اما یه چیز خیلی جالب‌تر از آن وجود داره، که اون هم ساخت هایپرلپس با پریمیر است. در این مقاله بهتون یاد می‌دیم با پریمیر و بدون فتوشاپ و افترفکت و هرچیز دیگه‌ای یک هایپرلپس خفن بسازید.

هایپرلپس چیست؟

به یکی از تکنیک‌های عکاسی که در آن عامل زمان نقش بسیار مهمی داره، هایپرلپس گفته میشود. در این تکنیک دوربین بصورت فیزیکی در مسافت قابل توجهی برای عکاسی در هنگام ضبط فیلم حرکت می‌کند.

دلیل اصلی استفاده از این نوع تکنیک ساخت هایپرلپس با پریمیر تهیه تصویر از مسیرهای پیچیده، ساختمان‌ها و مکان‌های مختلفی است. دوربین باید تغییر زاویه زیادی داشته باشد.

می‌تونیم بگیم این روش ساخت هایپرلپس با پریمیر نوعی ردیابی است، که با دوربین انجام می‌شود. البته باید به این نکته توجه کنید که نوع دیگری از این تکنیک هاپیرلپس هم وجود داره که نام آن تایم‌ لپس است. در قسمت بعدی به تفاوت میان هایپرلپس و تایم لپس می‌پردازیم.

تفاوت هایپرلپس و تایم لپس

تایم لپس‌ها بطور معمول شامل یک شات ثابت یا تصویری هستن که دوربین حرکت نمی‌کند. زیرا در برخی از تایم لپس‌های قدیمی، از حرکات جزئی استفاده می‌شد.

در مقابل تایم لپس، هایپرلپس است که برای ساخت آن باید زیاد به اطراف حرکت کنید. همانطور که گفتیم باید دوربین رو به صورت فیزیکی از یک نقطه به نقطه‌ی دیگه جابه‌جا کنید.

در تکنیک هایپرلپس به نظر میاد که دوربین برای ضبط خیلی از شات‌ها در حرکت است. همچنین سرعت حرکت هم نسبتاً بالا است. این روش ویژه این حس رو به شما القا میکنه که انگار در صحنه یا مسیر در حال حرکت هستید.

اکنون که با تفاوت تایم لپس و هایپرلپس آشنا شدید، وقت اون رسیده که نحوه ساخت هایپرلپس با پریمیر را به شما آموزش دهیم.

هایپرلپس با پریمیر

مراحل ساخت هایپرلپس با پریمیر

 بالاخره به بخش جذاب مقاله رسیدیم. در این قسمت مرحله به مرحله نحوه ساخت هایپرلپس با پریمیر رو بهتون یاد می‌دیم. تا متوجه بشوید که خیلی کار ساده‌ای هست.

  • ابتدا سوژه یا مکان موردنظرمون رو پبدا می‌کنیم. سپس 50 تا 100 تا 200 تا عکس ازش می‌گیریم. هرچی بیشتر بهتر؛ بخاطر اینکه هر چقدر تعداد عکس‌ها بالاتر باشه، ویدیو نرم‌تر خواهد شد.

  • نحوه عکاسی از سوژه به این صورته که ابتدا از سوژه فاصله می‌گیریم. سپس، از آن عکس می‌گیریم. یک قدم جلوتر می‌رویم و دوباره عکس می‌گیریم. یک قدم دیگر جلو می‌رویم. قدم به قدم از سوژه عکس می‌گیریم و به آن نزدیک می‌شویم. اینکار را تا جایی ادامه می‌دیم که به سوژه نزدیکه نزدیک شویم.

 توجه: هنگام عکس گرفتن حتما حواستون باشه که گرید موبایل یا دوربینتون روشن باشد که سوژه موردنظرتون رو وسط کادر نگه دارد.

  • در این مرحله از ساخت هایپرلپس با پریمیر باید عکس‌ها رو وارد پریمیر کنید. اما موقع ایمپورت کردن باید به این نکته توجه کنید که بعد از اینکه دابل کلیک کردید و وارد پنجره ایمپورت شدید، نباید عکس‌ها رو به صورت درگ اند دراپ (Drag and Drop) وارد نرم‌افزار کنید.

    ابتدا باید در پنجره باز شده ؛ تیک گزینه image  sequence رو بزنید. البته قبل از آن باید تمام عکس‌ها رو منظم پوشه بندی کرده باشید. بعد از آن عکس اول را انتخاب کنید و open را بزنید. اکنون تمام عکس‌ها بصورت متصل وارد نرم افزار شده‌اند.

  • حالا برای اینکه نتیجه بهتری از ساخت هایپرلپس با پریمیر داشته باشید می‌تونید، سرعت رو کم و زیاد کنید. همچنین می‌تونید Warp Stabilizer روی ویدیو بیندازید. اگر ویدیو لرزشی داشت یا وسط کادر نبود، برطرف شود. و پایان، ما به سادگی یک ویدیو هایپرلپس ساختیم.

سخن پایانی

در این مقاله نحوه ساخت هایپرلپس با پریمیر رو یاد گرفتیم و با تفاوت‌های هایپرلپس و تایم لپس آشنا شدیم. اگر از این آموزش خوشتون اومد و به یادگیری نرم‌افزار پریمیر علاقه دارید، در دوره تدوینگر شو 1 شرکت کنید که داخل این دوره آموزش‌ها و تکنیک‌های خفنی از پریمیر رو بهتون آموزش خواهیم داد. همچنین می‌تونید فیلم این آموزش ساخت هایپرلپس با پریمیر را در صفحه‌ی اینستاگرام تدوینگرشو مشاهده کنید.

 

پاسخگوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان استودیو میم پاسخ داده خواهد شد

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “آموزش ساخت هایپرلپس با پریمیر”
درباره استودیومیم

تیم استودیومیم و تدوینگرشو با هدف گسترش دانش و هنر تدوین فیلم با پریمیر و درآمدزایی تدوینگران از سال 1392 مشغول به فعالیت شده. اکنون با برگزاری دوره های آموزش تدوین فیلم و دوره پریمیر و دوره افترافکت و سمینارهای کشوری در حوزه تدوین به فعالیت خود ادامه می دهد.

اطلاعات تماس