چگونه یک تدوینگر فریلنسر موفق شویم؟

اگه از کار پشت میزنشینی و صبح زود بیدار شدن بیزاری؟ اگه کار با کامپیوتر رو دوس داری، ولی نمی دونی چجوری ازش پول در بیاری؟ اگه دوس داری تدوین فیلم انجام بدی یا موزیک ویدئو بسازی؟ ما اینجایم تا کمکت کنیم و یه شغل با درآمد خوب فقط با کامپیوتری که تو خونه داری یاد بدیم. این شغل این روزا بازارش خیلی گرمه و اونم تدوینگر فریلنسر هست.

اما ممکنه گاهی اوقات کار از خانه یا دورکاری دشوار باشه. بسیاری از فریلنسرها به دلیل حواس پرتی‌های مختلف در این راه شکست می‌خورند و نمی‌توانند کار خود را به خوبی ارائه دهند. برای اینکه یک تدوینگر فریلنسر موفق باشید، در ادامه چند ترفند را به شما معرفی خواهیم کرد.

تدوینگر فریلنسر

به چه کسی فریلنسر می‌گویند؟

در لغت Freelancing (فریلنسینگ) به معنای آزاد کاریه و Freelancer (فریلنسر) به کسی میگن که خود اشتغال است و عموما تعهد بلندمدتی به شرکت یا مجموعه‌ی خاصی ندارد.

برخی از فریلنسرها توسط واسطه که ممکن است شرکت یا موسسات خاصی باشند به دیگران معرفی می‌شوند. اما برخی دیگر به صورت مستقل، از طریق وب‌سایت‌ها و انجمن‌های معتبر پروژه خود را پیدا می‌کنن و مشغول به کار می‌شون. در نتیجه شیوه‌ی همکاری فریلنسرها با توجه به شرایط متغیر است.

تبدیل شدن به یک فریلنسر موفق

در این قسمت قرار است چند روش پیشنهاد کنیم تا اگر شما یک فریلنسر هستید، از آنها استفاده کنید و پله‌های ترقی را راحت‌تر طی کنید.

فراهم کردن مکانی مختص کار از نکات فریلنسر موفق

اختصاص مکان جداگانه برای کار به مغز شما هشدار میده که هنگام نشستن پشت میز باید کار کنید، در غیر این صورت زمان استراحت فرا رسیده است. فضاهای کاری مشترک، کافی شاپ‌ها، کتابخانه‌ها و رستوران‌ها نمونه‌ای از مکان‌هایی‌ است که برای کار عالی هستند.

ساعات کاری منظم داشته باشید!

برای اینکه ذهن انسان با یک روال منظم بهتر کار می‌کنه. هر شب در ساعت مشخصی به رختخواب بروید و صبح در ساعت مشخصی از خواب بیدار شوید.

استفاده از وقت ناهار خود از نکات فریلنسر موفق

نیم ساعت تا یک ساعت استراحت در وسط روز ذهن شما را شارژ می‌کند و شما را برای نیمه دوم روز آماده می‌کند. قدم بزنید، یک کتاب خوب بخوانید، زمانی را با خانواده بگذرانید.

از زمان رفت و آمد بهینه استفاده کنید!

زمانی را که دیگران صرف رفتن به محل کار می‌کنند، صرف مراقبت از خود کرده و برای بقیه‌ی روز آماده شوید. این کارها شامل خوردن، مدیتیشن، ورزش، مطالعه یا نوشتن یادداشت‌های روزانه است.

از تعطیلات آخر هفته خود بهینه استفاده کنید!

آخرین راز موفقیت که ذکر نشده کار نکردن در تعطیلات آخر هفته است. شما باید با تعیین ساعات کاری در تعطیلات آخر هفته از کار کردن خودداری کنید. کار کردن در خانه به معنای دست کشیدن از زندگی نیست، پس تعطیلات آخر هفته را مانند بقیه بگذرانید.
کامپیوتر خود را خاموش کنید و از خانه خارج شوید. چیزهای جدید را امتحان کنید، سرگرمی‌های جدید را شروع کنید. از عصر پنجشنبه تا صبح شنبه، هر کاری که لازم است انجام دهید تا شما را از کار خارج کند. درست مانند ناهار، آخر هفته زمانی است که ذهنتان را آرام کنید تا برای کل هفته آماده شوید.

فریلنسر تدوینگر چه کاری انجام می دهد؟

هر کاری که یک تدوینگر در یک استودیو یا شرکت تبلیغاتی و فیلم سازی یا انیمیشن سازی انجام می دهد یک تدوینگر فریلنسر نیز همان کار را می کند. او در بسیاری از شاخه‌های صنعتی و غیر صنعتی می‌تواند کار کند و تولید محتوا را انجام دهد. یک تدوینگر فریلنسر می تواند حتی فیلم عروسی یا موزیک ویدئو را تدوین کند. این موضوع به وضوح نمایانگر فرصت‌های شغلی زیاد برای فریلنسرها است.

تدوینگران بر روی کیفیت نهایی، صدا، رنگ فیلم و یا تبلیغات و یا محتوای تصویری اثر گذارند. تدوینگران فریلنسر در ابتدا فیلم‌ها را بررسی می‌کنند و صحنه‌هایی از آن را انتخاب کرده و سپس صحنه های اضافی را کات یا برش می زنند. پس از راف کات یا تدوین اولیه اصلاح رنگ و صداگذاری را انجام می دهند و سپس تدوین نهایی را انجام می‌دهد.تدوینگران فریلنسر محصول نهایی را در انتها در اختیار مشتری قرار می‌دهند.

فریلنسر تدوینگر چه کاری انجام می دهد؟

چگونه یک فریلنسر تدوینگر شویم؟

جلب مشتری برای یک تدوینگر فریلنسر به زمان و تلاش نیاز دارد و برای شروع بهتر است رزومه و نمونه کار داشته باشید؛ خود این موضوع یکی از نکات تدوینگر فیلنسر موفق است.  این امر به کسب مشتری و درآمد بیشتر به شما کمک شایانی می‌کند. یک تدوینگر فریلنسر بهتر است در ابتدا در یک ژانر کار کند. فیلم تبلیغاتی، سینمایی، آموزش ، موزیک ویدئو و… هر کدام یک ژانر تدوین است. از دیگر نکات فریلنسر موفق در این زمینه آن است که تدوینگر باید درک مناسبی از ژانر انتخابی خود داشته باشد که این امر با مطالعه‌ی مؤثر در زمینه‌ی ژانر انتخابی تدوینگر میسر می‌شود.

یک تدوینگر فریلنسر باید به نرم افزارهای تدوین آشنا باشد و مهارت و استعداد خود را توسعه دهد تا به یک فریلنسر موفق در زمینه کاری خود تبدیل شود. اگر فکر می‌کنید مهارت لازم را دارید، مهارت ها و نرم‌افزارهای جدیدی را امتحان کنید تا بتوانید تدوینگر فریلنسر موفق‌تر باشید. مدرک تحصیلی مناسب در رشته تدوین می‌تواند به رشد شما کمک کند. مدرک می‌تواند شانس تدوینگر فریلنسر را برای یافتن مشتریان مناسب بیشتر کند و به طبع آن درآمد بیشتری به همراه داشته باشد و آن را به یک تدوینگر فریلنس موفق تبدیل کند.

تدوینگر فریلنسر به تجهیزات مناسب برای تولید کار با کیفیت نیاز دارد. ممکن است در ابتدا هزینه های زیادی بر دوش یک تدوینگر فریلنسر باشد. اما می‌توانید هزینه‌های خود را مدیریت کنید. تدوینگر فریلنسر باید با توجه به نیاز خود یک سیستم کامپیوتری مناسب تهیه کند.

چگونه یک فریلنسر تدوینگر شویم؟

حرف آخر

در این مقاله با یک فرد فریلنسر آشنا شدیم و به نکاتی اشاره کردیم که چگونه به یک فریلنسر موفق تبدیل شویم. سپس با یکی از زمینه‌های پردرآمد فریلنسری یعنی تدوینگر فریلنسر آشنا شدیم. در نظر داشته باشید به عنوان یک تدوینگر فریلنسر چگونه می‌خواهید نمونه‌های ویدئویی خود را نشان دهید. امروزه وب سایت، پیج اینستاگرام، کانال یوتیوب و… ابزار کارآمدی برای ارائه نمونه کار به مشتری است. در ابتدای کار، یک فریلنسر بهتر است زیاد توقع مالی نداشته باشد تا رزومه و نمونه کار خوب جمع آوری کند. فریلنسینگ به تدوینگران اجازه می‌دهد تا پروژه‌های خود را انتخاب کنند و رزومه قوی بسازند. یک فریلنسر ساعت کاری شناوری دارد اما برای کسب درآمد باید تلاش زیادی و گاهی ساعت‌های کاری طولانی داشته باشد. یک تدوینگر فریلنسر دردسرهای خود از قبیل دریافت به موقع پول، قرارداد، بیمه و… دارد.

با توجه به روند رو به افزایش شغل‌های فریلنسر بهتر است انعطاف پذیر باشید و اگر به تدوین فیلم علاقه دارید به صورت فریلنسر نیز فعالیت خود را شروع کنید و در نظر داشته باشید که فریلنسرهای تدوینگر هنرمند هستند و برای کار خود به خلاقیت و نوآوری نیاز دارند.

پاسخگوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان استودیو میم پاسخ داده خواهد شد

دیدگاه خود را بنویسید
  1. 09336112370

    12 اردیبهشت 1401

    سایت های فری لنسری رو هم بگید

مشاهده نظرات بیشتر
درباره استودیومیم

تیم استودیومیم و تدوینگرشو با هدف گسترش دانش و هنر تدوین فیلم با پریمیر و درآمدزایی تدوینگران از سال 1392 مشغول به فعالیت شده. اکنون با برگزاری دوره های آموزش تدوین فیلم و دوره پریمیر و دوره افترافکت و سمینارهای کشوری در حوزه تدوین به فعالیت خود ادامه می دهد.

اطلاعات تماس