چگونه یک تدوینگر فریلنسر شویم؟

اگه از کار پشت میزنشینی و صبح زود بیدار شدن بیزاری؟ اگه کار با کامپیوتر رو دوس داری، ولی نمی دونی چجوری ازش پول در بیاری؟ اگه دوس داری فیلم تدوین کنی یا موزیک ویدئو بسازی؟ ما اینجایم تا کمکت کنیم و یه شغل با درآمد خوب فقط با کامپیوتری که تو خونه داری یاد بدم. این شغل این روزا بازارش خیلی گرمه و اونم تدوینگر فریلنسر هست.

تدوینگر فریلنسر

فریلنسر تدوینگر چه کاری انجام می دهد؟

هر کاری که یک تدوینگر در یک استودیو یا شرکت تبلیغاتی و فیلم سازی یا انیمیشن سازی انجام می دهد یک تدوینگر فریلنسر نیز همان کار را می کند. او در بسیاری از شاخه های صنعتی و غیر صنعتی می تواند کار کند و تولید محتوا را انجام دهد. یک تدوینگر فریلنسر می تواند حتی فیلم عروسی یا موزیک ویدئو را تدوین کند. این موضوع به وضوح نمایانگر فرصت های شغلی زیاد برای فریلنسرها است.

تدوینگران بر روی کیفیت نهایی، صدا، رنگ فیلم و یا تبلیغات و یا محتوای تصویری اثر گذارند. تدوینگران فریلنسر در ابتدا فیلم ها را بررسی می کنند و صحنه هایی از آن را انتخاب کرده و سپس صحنه های اضافی را کات یا برش می زنند. پس از راف کات یا تدوین اولیه اصلاح رنگ و صداگذاری را انجام می دهند و سپس تدوین نهایی را انجام می دهد. تدوینگران فریلنسر محصول نهایی را در اختیار مشتری در انتها قرار می دهند.

تدوینگر فریلنسر

چگونه یک فریلنسر تدوینگر شویم؟

جلب  مشتری برای یک تدوینگر فریلنسر به زمان و تلاش نیاز دارد و برای شروع بهتر است رزومه و نمونه کار داشته باشید؛ این امر به کسب مشتری و درآمد بیشتر به شما کمک شایانی می کند. یک تدوینگر فریلنسر بهتر است در ابتدا در یک ژانر کار کند. فیلم تبلیغاتی، سینمایی، آموزش ، موزیک ویدئو و… هر کدام یک ژانر تدوین است.  تدوینگر  باید درک  مناسبی از ژانر انتخابی خود داشته باشد که این امر با مطالعه ی مؤثر در زمینه ی ژانر انتخابی تدوینگر میسر می شود.

یک تدوینگر فریلنسر باید به نرم افزارهای تدوین آشنا باشد و مهارت و استعداد خود را توسعه دهد. اگر فکر می کنید مهارت لازم را دارید، مهارت ها و نرم افزار های جدیدی را امتحان کنید تا بتوانید تدوینگر فریلنسر موفق تر باشید. مدرک تحصیلی مناسب در رشته تدوین می تواند به رشد شما کمک کند. مدرک می تواند شانس تدوینگر فریلنسر را برای یافتن مشتریان مناسب بیشتر کند و به طبع آن درآمد بیشتری به همراه داشته باشد.

تدوینگر فریلنسر به تجهیزات مناسب برای تولید کار با کیفیت نیاز دارد. ممکن است در ابتدا هزینه های زیادی بر دوش یک تدوینگر فریلنسر  باشد. اما می توانید هزینه های خود را مدیریت کنید. تدوینگر فریلنسر باید با توجه به نیاز خود یک سیستم کامپیوتری مناسب تهیه کند

حرف آخر

در نظر داشته باشید به عنوان یک تدوینگر فریلنسر چگونه می خواهید نمونه های ویدئویی خود را نشان دهید. امروزه وب سایت، پیج اینستاگرام، کانال یوتیوب و… ابزار کارآمدی برای ارائه نمونه کار به مشتری است. در ابتدای کار یک  فریلنسر بهتر است زیاد توقع مالی نداشته باشد تا رزومه و نمونه کار خوب جمع آوری کند.  فریلنسینگ به تدوینگران اجازه می دهد تا پروژه های خود را انتخاب کنند و رزومه قوی بسازند. یک فریلنسر ساعت کاری شناوری دارد اما برای کسب درآمد باید تلاش زیادی و گاهی ساعت های کاری طولانی داشته باشد. یک تدوینگر فریلنسر دردسر های خود از قبیل دریافت به موقع پول، قرارداد، بیمه و… دارد. 

با توجه به روند رو به افزایش شغل های فریلنسر بهتر است انعطاف پذیر باشد و اگر به تدوین فیلم علاقه دارید به صورت فریلنسر نیز فعالیت خود را شروع کنید و در نظر داشته باشید که فریلنسر های تدوینگر هنرمند هستند و برای کار خود به خلاقیت و نوآوری نیاز دارند.

پاسخگوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان استودیو میم پاسخ داده خواهد شد

دیدگاه خود را بنویسید
  1. 09336112370

    12 اردیبهشت 1401

    سایت های فری لنسری رو هم بگید

مشاهده نظرات بیشتر
درباره استودیومیم

تیم استودیومیم و تدوینگرشو با هدف گسترش دانش و هنر تدوین فیلم با پریمیر و درآمدزایی تدوینگران از سال 1392 مشغول به فعالیت شده. اکنون با برگزاری دوره های آموزش تدوین فیلم و دوره پریمیر و دوره افترافکت و سمینارهای کشوری در حوزه تدوین به فعالیت خود ادامه می دهد.

اطلاعات تماس