فرآیند تدوین فیلم : توضیحی کوتاه درباره فرآیندی بلند

بهترین کارگردانان درک جامعی از فرآیند تدوین فیلم ، انواع فیلمبرداری، قاب بندی صحیح و کار با ابزار تدوین را دارند. تدوینگر فیلم خوب شروع به عکاسی می‌کند، با عکس‌هایی که برنامه‌ریزی‌شده و به گونه‌ای هدایت می‌شوند که به آن‌ها اجازه می‌دهد تا به طور یکپارچه با هم قطع شوند.

فهرست مطالب

هنر تدوین فیلم

فرآِیند تدوین فیلم هم یک بخش هنری و خلاقانه و هم بخش فنی فرآیند پس از تولید فیلم سازی است. این اصطلاح تدوین در گذر زمان برگرفته از فرآیند سنتی کار با فیلم است که به طور فزاینده شامل استفاده از تکنولوژی دیجیتال است. ویرایشگر فیلم که بر قاب بندی صحیح و کار باز ابزار تدوین مسلط است با فیلم‌های خام کار می‌کند، عکس‌ها را انتخاب کرده و آن‌ها را با توالی خاص ترکیب می‌کند که در نهایت تصویر حرکت نهایی را ایجاد می‌کند.

فرآیند تدوین فیلم به عنوان یک هنر و مهارت توصیف می‌شود. هنری که در کنار فیلمبرداری و انواع آن که منحصر به سینما است و فیلمسازی را از دیگر اشکال هنری جدا می‌کند که مقدم بر آن است؛ اگرچه شباهت‌هایی با روند ویرایش در دیگر اشکال هنری مانند شعر و نوشتن رمان وجود دارد. تدوین و ویرایش فیلم در گذر زمان اغلب به عنوان  هنر نامرئی شناخته شده و می­شود­ زیرا هنگامی که به خوبی اجرا شود، چنان می­تواند بیننده را درگیر کند که از کار کارگردان و تدوینگر فیلم آگاه نباشند.

فرآیند تدوین فیلم یک توالی منسجم

در اساسی‌ترین سطح ویرایش فیلم و تدوین، هنر، تکنیک و عمل سرهم کردن عکس‌ها به یک توالی منسجم است. کار یک ویراستار ساده نیست که قطعات فیلم را کنار هم قرار دهد، فیلم را قطع کند یا صحنه‌های دیالوگ را ویرایش کند.

 یک تدوینگر فیلم باید به طور خلاقانه با لایه‌های تصاویر، داستان، گفتگو، موسیقی و همچنین عملکرد عاملان برای دوباره تصور کردن  و حتی بازنویسی فیلم برای ساخت یک کل منسجم با تکیه بر دانش خود در زمینه­های تنواع فیلمبرداری و قاب بندی صحیح آن­ها کار کند. ویراستاران معمولاً نقش پویایی در ساخت یک فیلم ایفا می‌کنند. گاهی کارگردانان فیلم‌های خود را ویرایش می‌کنند. برای مثال، آکیرا کوروسوا،‌ بهرام بیضایی، استیون سادربرگ و برادران کوئن از جمله این کارگردانان اند.

فرآیند تدوین فیلم دیجیتال

 

پاسخگوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان استودیو میم پاسخ داده خواهد شد

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “فرآیند تدوین فیلم : توضیحی کوتاه درباره فرآیندی بلند”
درباره استودیومیم

تیم استودیومیم و تدوینگرشو با هدف گسترش دانش و هنر تدوین فیلم با پریمیر و درآمدزایی تدوینگران از سال 1392 مشغول به فعالیت شده. اکنون با برگزاری دوره های آموزش تدوین فیلم و دوره پریمیر و دوره افترافکت و سمینارهای کشوری در حوزه تدوین به فعالیت خود ادامه می دهد.

اطلاعات تماس