آموزش اجرای تکنیک موزیک ویدیو با ماسکینگ در پریمیر

تو این مقاله قراره بهتون یک تکنیک موزیک ویدیویی یاد بدیم که از صفر تا صدشو داخل پریمیر انجام میدیم. نیازی به هیچ برنامه دیگه ای نیست. تو این ترفند یاد میگیرید که صورتتون رو از سرتون جدا کنید. یک جلوه خفن به موزیک ویدیو یا هر ویدیویی بدید. بریم که تکنیک موزیک ویدیو با ماسکینگ در پریمیر رو بهتون یاد بدیم.

مراحل تکنیک موزیک ویدیو با ماسکینگ در پریمیر

همونطور که در مقدمه اشاره کردیم در این مقاله قراره تکنیک موزیک ویدیو با ماسکینگ در پریمیر رو به صورت مرحله به مرحله یاد بگیرید. مراحل اجرای این تکنیک به شرح زیر می باشد که لازم است به ترتیب و دقیق اجرا کنید:

تکنیک موزیک ویدیو با ماسکینگ در پریمیر

 

  1.  برای اجرای تکنیک موزیک ویدیو با ماسکینگ در پریمیر ابتدا باید صورت سوژه یا بازیگر رو با استفاده از pen tool بصورت دقیق ماسک کنید.

  2. بعد از اینکه ماسک کردن تموم شد. باید اون ماسک رو تِرَک کنید تا وقتی صورت یا دوربین حرکت میکنه، ماسک هم باهاش جابجا بشه. بنابراین گزینه track selected mask forward رو بزنید. حالا یک ماسک دارید که کاملا به صورت چسبیده.

  3. در این مرحله باید از روی لایه داخل تایم لاین کپی بگیرید. برای اینکار دکمه alt کیبورد رو نگه دارید و لایه رو بالا بکشید. سپس از روی لایه پایینی ماسک رو پاک کنید. الان ما در زیر یک لایه خام داریم و روی اون، همون لایه، با این تفاوت که ماسک شده و تِرَک شده اش رو داریم.

  4. از  قسمت effects، افکت transform رو سرچ کنید و روی لایه بالاییتون بندازید. حالا کافیه که چندتا پارامتر position، scale و rotation رو بهشون کی فریم بدید.

  5. کی فریم های این سه پارامتر رو روشن کنید و مطابق سلیقه تون بهشون مقدار بدید (به این نکته توجه کنید که هیچگاه برای چنین تکنیک هایی عدد خاصی را حفظ نکنید). مقدار سه پارامتر نام برده را در فریم های مختلف تغییر دهید.

  6. در همان بخش افکت transform، تیک گزینه use composition shutter angle رو بزنید تا حالتی شبیه motion blur به ماسک بده. تا همین مرحله یک  تکنیک موزیک ویدیویی جذاب دارید اما قراره تو مراحل بعدی تکنیک موزیک ویدیو با ماسکینگ در پریمیر کمی بهترش کنیم.

  7. تو این مرحله باید افکت wave warp رو سرچ کنید و روی لایه بالایی بندازید. سپس mood این افکت رو روی حالت noise بزارید و پارمترهاشو مطابق ویدیو و سلیقتون تغییر بدید و تمام. یه کار خفن رو یاد گرفتید که میتونید تو موزیک ویدیو یا هر نوع ویدیوی دیگه ازش استفاده کنید.

 

آموزش نرم افزار پریمیر

 

سخن پایانی

یه آموزش جذاب و گام به گام دیگه هم به پایان رسید. حالا وقته این رسیده که فیلم آموزش تکنیک موزیک ویدیو با ماسکینگ در پریمیر رو در اینستاگرام تدوینگر شو ببینید و اگر جایی اشکال داشتید در کامنت ها سوالتون رو بپرسید. همچنین میتونید با شرکت در دوره رایگان پریمیر و دوره تدوینگر شو 1 به یک تدوینگر حرفه ای تبدیل بشید.

پاسخگوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان استودیو میم پاسخ داده خواهد شد

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “آموزش اجرای تکنیک موزیک ویدیو با ماسکینگ در پریمیر”
درباره استودیومیم

تیم استودیومیم و تدوینگرشو با هدف گسترش دانش و هنر تدوین فیلم با پریمیر و درآمدزایی تدوینگران از سال 1392 مشغول به فعالیت شده. اکنون با برگزاری دوره های آموزش تدوین فیلم و دوره پریمیر و دوره افترافکت و سمینارهای کشوری در حوزه تدوین به فعالیت خود ادامه می دهد.

اطلاعات تماس