تغییر سرعت فیلم در پریمیر speed premiere pro

تغییر سرعت فیلم در پریمیر می‌تواند خیلی وقت‌ها به ویدیوهایتان جان تازه‌ای بدهد. این تغییر سرعت میتواند کند کردن ویدیو (اسلوموشن) یا تند کردن ویدیو (فست موشن) باشد. پس حتما تا آخر این مقاله همراه ما باشید که دو تا راه برای این کار بهتون یاد خواهیم داد.

چطور سرعت ویدیومون رو تغییر بدیم

برای تغییر سرعت فیلم در پریمیر طبق مراحل زیر عمل کنید:

  • ابتدا باید فیلم مورد نظرتان را داخل تایم‌لاین بکشید.
  • سپس روی آن راست کلیک کنید و گزینه‌ی Speed/Duration را انتخاب کنید یا کلیدهای میانبر Ctrl+R رو بزنید.
  • با این کار پنجره Speed/Duration برای شما باز می‌شود. برای تغییر سرعت ویدیو هر کاری که داریم با این پنجره است.
  • از پنجره باز شده عدد Speed را کم و زیاد کنید. با این کار سرعت ویدیوی شما کم و زیاد می‌شود.
تغییر سرعت فیلم در پریمیر

نکته: برای تغییر سرعت فیلم در پریمیر علاوه بر این کار می‌توانید از قسمت Duration زمانی برای ویدیو خود مشخص کنید که پریمیر سرعت آن ویدیو را کم یا زیاد کند تا مدتش را به آن چیزی که شما گفتید برساند، حالا OK را بزنید. الان می‌بینید که ویدیوتان تند یا کند شده و شما توانستید سرعت ویدیوتان را تغییر بدهید.

قابلیت های تکمیلی پریمیر برای تغییر سرعت ویدیو

در هنگام تغییر سرعت به این نکته توجه کنید که صدا هم تغییر می‌کند. اگر شما صدا را تند کنید آن صدا زیر یا نازک خواهد شد و اگر صدا را کند کنید صدا بم یا کلفت خواهد شد. برای اینکه این مشکل را حل کنید در همان پنجره‌ی Speed/Duration بعد از تغییر سرعت ویدیو باید تیک maintain Audio Patch را بزنید و آن را انتخاب کنید.

قابلیت های تکمیلی پریمیر برای تغییر سرعت ویدیو

با زدن تیک Reverse Speed توی همون پنجره، ویدیوی شما برعکس پخش می‌شود یعنی از آخر به اول. که این میتواند خیلی جا ها کاربرد داشته باشد. برای مثال وقتی کسی چیزی را به زمین می‌اندازد اگر آن ویدیو را بر عکس کنیم نتیجه خیلی خوبی بدست می‌آید.

تغییر سرعت فیلم در پریمیر

در همان پنجره Speed/Duration گزینه Ripple Edit, Shifting Trailing Clips هم به چشم می‌خورد. اگر تیک این گزینه را بزنیم، پریمیر همزمان با تند یا کند کردن ویدیو، ترک‌های بعدی آن ویدیو را هم به آن می‌چسباند تا کار شما را راحت‌تر کند.

تغییرات سرعت در پریمیر

راه آسون تر برای تغییر سرعت فیلم در پریمیر

راه دیگر و آسان‌تر برای تغییر سرعت فیلم در پریمیر استفاده از شورتکات R می‌باشد. هنگامی که نرم‌افزار پریمر در حال اجرا است یا روی سیستم شما باز است کلید R روی کیبوردتان را فشار دهید؛ با این کار نمایشگر (شکل) موس شما تغییر می‌کند. اکنون اگر اول یا آخر ویدیویی را بگیرید و بکشید به جای اینکه آن کلیپ بریده شود، سرعتش کم و زیاد خواهد شد.

سخن آخر

در این مقاله با دو روش تغییر سرعت فیلم آشنا شدیم و به آموزش جامع هر کدام از آنها پرداختیم. همچنین به قابلیت‌های دیگر پریمیر نیز اشاره کردیم. امیدواریم که این مقاله به کارتان بیاید و مشکلتان را حل کرده باشد. برای یادگیری پریمیر از صفر به شما دوره رایگان آموزش پریمیر استودیو میم را پیشنهاد می‌کنم. حتما سری به پیج اینستای ما بزنید.

پاسخگوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان استودیو میم پاسخ داده خواهد شد

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “تغییر سرعت فیلم در پریمیر speed premiere pro”
درباره استودیومیم

تیم استودیومیم و تدوینگرشو با هدف گسترش دانش و هنر تدوین فیلم با پریمیر و درآمدزایی تدوینگران از سال 1392 مشغول به فعالیت شده. اکنون با برگزاری دوره های آموزش تدوین فیلم و دوره پریمیر و دوره افترافکت و سمینارهای کشوری در حوزه تدوین به فعالیت خود ادامه می دهد.

اطلاعات تماس