تغییر سرعت فیلم در پریمیر speed premiere pro

تغییر سرعت فیلم در پریمیر میتونه خیلی جاها به ویدیو هاتون جون تازه ای بده. این تغییر سرعت میتونه کند کردن ویدیو (اسلوموشن) یا تند کردن ویدیو (فست موشن) باشه. پس حتما تا آخر این مقاله همراه ما باشید که دو تا راه برای این کار بهتون یاد دادیم.

چطور سرعت ویدیومون رو تغییر بدیم

برای تغییر سرعت فیلم در پریمیر ، اول باید فیلم مورد نظرتون رو بکشید توی تایم لاین. بعد روش راست کلیک کنید و گزینه ی Speed/Duration رو انتخاب کنید یا کلید های Ctrl+R رو بزنید. با این کار پنجره Speed/Duration براتون باز میشه. برای تغییر سرعت ویدیو هر کاری که داریم با این پنجرست.

تغییر سرعت فیلم در پریمیر
پنجره ی Speed/Duration در پریمیر

از پنجره باز شده عدد Speed رو کم و زیاد کنید. با این کار سرعت ویدیوی شما کم و زیاد میشه. برای تغییر سرعت فیلم در پریمیر علاوه بر این کار میتونید از قسمت Duration میتونید یه زمانی برای ویدیوتون مشخص کنید که پریمیر سرعت اون ویدیو رو کم یا زیاد میکنه تا مدتش رو به اون چیزی که شما گفتید برسونه حالا OK رو بزنید. الان میبینید که ویدیوتون تند یا کند شده و شما تونستید سرعت ویدیوتون رو تغییر بدید.

قابلیت های تکمیلی پریمیر برای تغییر سرعت ویدیو

اما با این تغییر سرعت صدا هم تغییر کرده. اکه شما صدا رو تند کنید اون صدا زیر یا نازک میشه و اگه صدا رو کند کنید صدا بم یا کلفت میشه. برای اینکه این مشکل رو حل کنید توی همون پنجره ی Speed/Duration بعد از تغییر سرعت ویدیو باید تیک maintain Audio Patch رو بزنید.

با زدن تیک Reverse Speed توی همون پنجره، ویدیوی شما برعکس پخش میشه یعنی از آخر به اول. که این میتونه خیلی جا ها کاربرد داشته باشه. مثلا وقتی کسی چیزی رو به زمین میندازه اگه اون ویدیو رو بر عکس کنیم نتیجه خیلی خوبی بدست میاد.

تغییر سرعت فیلم در پریمیر

تو همون پنجره Speed/Duration گزینه Ripple Edit, Shifting Trailing Clips هم به چشم میخوره. اگه تیک این گزینه رو بزنیم، پریمیر همزمان با تند یا کند کردن ویدیو، ترک های بعدی اون ویدیو رو هم به اون میچسبونه تا کار شما رو راحت تر کنه.

راه آسون تر برای تغییر سرعت فیلم در پریمیر

استفاده از شورتکات R راه بعدی برای تغییر سرعت فیلم توی پریمیره.وقتی پریمیر بازه کلید R روی کیبوردتون رو فشار بدید؛ با این کار شکل موستون تغییر میکنه. حالا اگه اول یا آخر ویدیویی رو بگیرید و بکشید به جای اینکه اون کلیپ بریده بشه، سرعتش کم و زیاد میشه.

امیدوارم که این مقاله به دردتون خورده باشه و مشکلتون رو حل کرده باشه. برای یادگیری پریمیر از صفر صفر بهتون دوره رایگان آموزش پریمیر ما رو پیشنهاد میکنم.حتما یه سری به پیج اینستای ما بزنید

پاسخگوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان استودیو میم پاسخ داده خواهد شد

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “تغییر سرعت فیلم در پریمیر speed premiere pro”
درباره استودیومیم

تیم استودیومیم و تدوینگرشو با هدف گسترش دانش و هنر تدوین فیلم با پریمیر و درآمدزایی تدوینگران از سال 1392 مشغول به فعالیت شده. اکنون با برگزاری دوره های آموزش تدوین فیلم و دوره پریمیر و دوره افترافکت و سمینارهای کشوری در حوزه تدوین به فعالیت خود ادامه می دهد.

اطلاعات تماس