حتما باید نمونه کار خفن داشته باشیم؟

حتما از اول نباید حرفه ای باشید. مسلما هیچکس  از اول نمونه کار حرفه ای ندارد. برای اینکه درآمدزایی کنید، باید تخصص خودتون رو ارتقا بدید، اما برای متخصص شدن باید خودتون رو ارتقا بدید. نمونه کار خوب خیلی مهمه ولی فروش و درآمدزایی از کارتون خیلی مهم تر هست، اینکه بتونید از هنرتون پول در بیارید. قطعا خیلی ها رو توی این بازار دیدید که تخصص بالایی ندارند، ولی درآمدشون بیشتر از تخصصشون هست. بخاطر این هست که فروش و ارائه کار رو خوب بلد هستند. در نهایت به درستی با کارفرما ارتباط میگیرند.

توی ذهنتون باور کنید که میتونید خیلی خوب در آمدزایی کنید پس عمل کنید. اول از هر کاری باید ذهنتون رو درست کنید. بعد به تک تک تکنیک های مذاکره (شخصیت شناسی، زبان بدن، نحوه صحبت کردن و..)  عمل کنید و استمرار داشته باشید.

برای مثال تصور کنید و باور داشته باشید که 100میلیون تومان پول درآمد داشتن پول زیادی نیست و میتونید به دستش بیارید. خیلی دور دست و غیر قابل دسترس نبینید تا زمانی که شما آماده پول نباشید به دست نمیاد.

برای شروع درآمد‌‌زایی باید این کارها رو انجام بدهید

رزومه کاری رو در سایت‌هایی مانند کارلنسر، پونیشا، انجام میدم و پارس کدرز ارسال کنید. حتما روزانه به ده نفر پیام بدید رزومه خوبی برا ارائه ارسال کنید. همچنین بازارهای بین‌المللی مانند Freelancer.com Fiverr، People per Hour و Upwork فرصت‌های زیادی برای کار ودرآمدزایی هستند. با ارسال پیام به کارفرماها و ارائه نمونه کارهای خود می‌توانید در ماه با صدها کارفرما در ارتباط باشید. در بدترین وضعیت اگر ده درصد جوابشون مثبت باشه میتونید درآمدزایی  نسبتا خوبی داشته باشید.

اگر هنوز نتواستید درآمد‌زایی کنید ؟

سعی کنید به دستورات و راهنماهایی که در آموزش‌ پریمیر داده شده بود عمل کنید. داخل دوره سمینار در‌آمد‌زایی و آموزش فن بیان و اینکه چطور با کارفرما حرف بزنید داده شده تا بتونید به راحتی به درامد خوب برسید. نمونه کارهای خود را به اشتراک بگذارید. تحلیل کنید چند نفر نمونه کارهای شما را دیده‌اند و چه نظری داشته‌اند. سعی کنید رزومه‌ی کاری خود را به‌روز کنید، تا اعتماد کارفرماها رو جلب کنید. کارفرما نیاز دارد با یک ادم متخصص و حرفه‌ای کار کند.

اگر شما از طرف کارفرما رد شدید فکر کنید که چرا کارفرما ها وقتی نمونه کارهای شما را دیده‌اند، به شما فرصت نداده‌اند.

آیا تحلیل شما از رزومه‌تان درست است؟
آیا می‌توانید با بهبود نمونه کارها و افزودن به رزومه به شکل حرفه‌ای‌تری به نظر کارفرماها برسید؟

پس سعی کن رزومه‌ بهتری بسازید. برای اینکه حرفه‌ای تر بشوید باید رزومه خودتون رو هرروز ارتقا بدید و بهترش کنید. ولی اگر نتونستید با کارفرما درست کار کنید در واقع شما نتونستید کارفرمارو راضی کنید. شما باید خودتون رو یک ادم حرفه‌ای نشون بدید. هیچکس بدون اینکه تلاش کند یا آموزش ببیند و درآخر عمل کند حرفه‌ای نمی شود.

به عنوان مثال عکس زیر یک نمونه کار فتوشاپ از دوره توربو گرافیست هست .

اگر این تو ذهنت تیک بخوره مشکل حل میشه؟

اینکه بازار خرابه و دلار 100تومن شده، پراید دو میلیارد و کل بازار رکوده هیچ پولی نیست. توی ذهنتون فک میکنید شغل خوبی انتخاب نکردید. باید یک شغل دیگه پیدا کنید. اما واقعیت این هست که حتی اگر شغل جدید هم شروع کنید و باز هم بلد نباشید به خوبی تخصصتون رو ارائه بدید. احتمالا شکست رو قبول میکنید. به راحتی فرصت ها رو پس میزنید.

به عنوان مثال اگر روز اول، دوم، سوم، پیام بدید ولی جوابی نگیرید. دیگه نا امید می شوید و نمونه کاراتون رو به کسی نشون نمیدید. در صورتی که اصلا اینطوری نیست، فقط با تلاش به نتایج بهتری دست خواهی یافت.برای اینکه درآمدزایی کنید اینو فراموش نکنید، که شروع از پروژه های کوچیک شروع کنید. مرحله به مرحله نمونه کار هاتون رو به روز کنید. به مرور زمان حرفه‌ای تر می شوید و تجربه ها بزرگ تری سراغتون میاد فقط کافیه صبور باشید.

پاسخگوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان استودیو میم پاسخ داده خواهد شد

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “حتما باید نمونه کار خفن داشته باشیم؟”
درباره استودیومیم

تیم استودیومیم و تدوینگرشو با هدف گسترش دانش و هنر تدوین فیلم با پریمیر و درآمدزایی تدوینگران از سال 1392 مشغول به فعالیت شده. اکنون با برگزاری دوره های آموزش تدوین فیلم و دوره پریمیر و دوره افترافکت و سمینارهای کشوری در حوزه تدوین به فعالیت خود ادامه می دهد.

اطلاعات تماس