آموزش پنل افکت کنترل پریمیر (Effect Control)

پنل افکت کنترل پریمیر (Effect Control) جزء آخرین پنل هایی است که یک فرد آماتور باید یاد بگیرد. این پنل مربوط به انیمیت کردن است و بلد بودن کار با این پنل میتونه از یک تدوینگر آماتور یک تدوینگر حرفه ای میسازد که در دوره ی رایگان پریمیر به صورت کامل در مورد آن توضیح دادیم و انیمیت کردن را با تمام جزئیات توضیح دادیم و اگر علاقمندید به دوره ی رایگان ما هم سر بزنید. من محمد مشهدی توی این مقاله ی آموزشی قصد دارم به صورت مختصر سه قسمت اصلی پنل افکت کنترل رو به شما عزیزان آموزش بدم.
در عکس زیر به صورت کوتاه توضیحاتی داده ام:

پنل افکت کنترل پریمیر (Effect Control)

سه قسمت اصلی پنل افکت کنترل پریمیر

فیلم‌هایی که توسط فیلمبردار ضبط میشن بدون استثنا به تدوین نیاز دارند تا توسط تدوینگر ایرادات جزئی و کلی آن رفع شوند. تمامی این تغییرات که روی یک پلان فیلم انجام میشن بهتره در پنل افکت کنترل پریمیر مدیریت بشه. در این قسمت سه قسمت اصلی این پنل رو معرفی میکنیم.

1- Position در پنل Effect controls

درپنل افکت کنترل قسمت اول مربوط به Position است که مختصات فایل ما را مشخص کرده است که دو عدد را در این قسمت میتوانید ببینید:

  • عدد سمت راست فایل ما را در محور عمودی جا به جا میکند.
  • عدد سمت چپ فایل ما را روی محور افقی جا به جا میکند.

2- Scale در پنل افکت کنترل پریمیر

در پنل افکت کنترل در قسمت دوم میتوانید زوم و زوم بک کنید.

3- Rotation در پنل Effect controls

قبل از آنکه درمورد Rotation در پنل افکت کنترل بدانید باید Anchor Point را بشناسید.

اگر روی فایل کلیک کنیم و بعد از آن در پنل افکت کنترل روی گزینه ی Motion کلیک کنیم لوگویی مانند نشانه ی تفنگ در پنل پروگرم روی فایل ما ظاهر میشود، که تمامی اعمال Rotation و Scale  حول این محور انجام میشود.

امیدوارم که از این قسمت آموزشهای ما هم لذت برده باشید

ارتباط با استودیو میم

به شما دوستان عزیز و جویای علم پیشنهاد میکنم جهت بالا بردن اطلاعات خودتون در مورد نرم افزار پریمیر از دوره ی رایگان پریمیر ما دیدن کنید. همچنین میتونید از بقیه ی مقالات ما هم دیدن کنید (مانند این مقاله که درمورد پنل Effect controls بود) که به صورت تصویری همراه با توضیحات کامل تکنیک های مختلف تدوین در نرم افزار پریمیر به شما آموزش داده شده است.
برای ارتباط با ما میتوانید از طریق سایت استودیو میم و یا اینستاگرام تدوینگر شو اقدام کنید.

پاسخگوی سوالات شما هستیم

سوال شما توسط کارشناسان استودیو میم پاسخ داده خواهد شد

دیدگاه خود را بنویسید
  1. سربرگ های پریمیر | آموزش تدوین فیلم با پریمیر

    11 مهر 1399

    […] زوم کردن […]

مشاهده نظرات بیشتر
درباره استودیومیم

تیم استودیومیم و تدوینگرشو با هدف گسترش دانش و هنر تدوین فیلم با پریمیر و درآمدزایی تدوینگران از سال 1392 مشغول به فعالیت شده. اکنون با برگزاری دوره های آموزش تدوین فیلم و دوره پریمیر و دوره افترافکت و سمینارهای کشوری در حوزه تدوین به فعالیت خود ادامه می دهد.

اطلاعات تماس