IMG_2878 (2)
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

نقد فیلم غلامرضا تختی

دسته بندی :دسته‌بندی نشده 15 مهر 1400 نیما کمالی 120

غلامرضا تختی (سال 1397) به کارگردانی بهرام توکلی فیلمی است که  در سی و هفتمین جشنواره فجر توانست در 10 بخش کاندید سیمرغ شود و موفق به دریافت سیمرغ بهترین فیلمبرداری، بهترین طراحی صحنه و برنده سوم بهترین فیلم از نگاه تماشاگران شده است و نیم نگاهی به زندگی داشته است. در ادامه به نقد فیلم غلامرضا تختی در استودیومگ می پردازیم.

فهرست مطالب

نقد فیلم غلامرضا تختی

شخصیت پردازی غلامرضا تختی

اساسی ترین مشکل مخاطب با فیلم ، بر نظر نگارنده ، عدم ارتباط وی با تختیِ فیلم است ؛ چرا که شخصیت اصلی ما در لانگ شات دوربین کارگردان جای می گیرد و همچنین خبری از آن شخصیت کُنِش گر‌ِ شناخته شده تختی نیست . زیرا شخصیت پردازی تختی (بسته به نماهایی که از او می گیرد و یا نشان ندادن قسمت هایی مهم از زندگی وی که ضعفِ فیلمنامه ای را نیز به دنبال دارد.) به گونه ای است که اجازه نزدیک شدن مخاطب به او را نمی دهد.


نقد فیلم خوک اثر مانی حقیقی

نقد فیلم غلامرضا تختی اثر بهرام توکلی

نمایش تکّه هایی از ابتدای کودکیِ تختی، (که حتّی محل زندگی او در آن زمان نیز ، برای مخاطب ساخته نمی شود؛ چون میزانسن اغراق شده فیلم ، مفهوم زمان و مکان را از ما می دزد و این اغراق نیز در راستای ساخته شدنِ شخصیّت اصلیِ داستان نیست.)
تا بزرگسالی وی، نه تنها نمی تواند تختیِ بهرام توکلی را به شخصیت اصلیِ «غلامرضا تختی» نزدیک کند، بلکه مخاطب آن را پس می زند. به شخصه انتظار داشتم تختی را روی تُشَک کُشتی ببینم و به همان اندازه در میان مردم ، چرا که مبارزات تختی در میدان ، باید بدهند مبارزاتِ وی برای مَردم.


نقد فیلم متری شیش و نیم اثر سعید روستایی

نقد فیلم غلامرضا تختی

ناکامی بهرام توکلی

از گریم بَد ، موسیقی گاهاً نابجا و تیم بازیگری غیر یکدست گرفته تا دیالوگ ها و مونولوگ هایی که ما چندین بار آنها رو می شنویم امّا روی پرده نمی بینیم ، نشان از ناکامی « بهرام توکلی » در آخرین اثرش است

امتیاز نگارنده (نیما کمالی):
1.5/5

نیما کمالی

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :)

مطالب مرتبط

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.