IMG_2878 (2)
0

هیچ محصولی در سبد خرید نیست.

برای مشاهده لیست علاقه مندی ها وارد شوید!

مشاهده محصولات فروشگاه

فرآیند تدوین فیلم : توضیحی کوتاه درباره فرآیندی بلند

دسته بندی :دسته‌بندی نشده 15 مهر 1400 استدیومیم 42

بهترین کارگردانان درک جامعی از فرآیند تدوین فیلم ، انواع فیلمبرداری، قاب بندی صحیح و کار با ابزار تدوین را دارند. تدوینگر فیلم خوب شروع به عکاسی می‌کند، با عکس‌هایی که برنامه‌ریزی‌شده و به گونه‌ای هدایت می‌شوند که به آن‌ها اجازه می‌دهد تا به طور یکپارچه با هم قطع شوند.

فهرست مطالب

هنر تدوین فیلم

فرآِیند تدوین فیلم هم یک بخش هنری و خلاقانه و هم بخش فنی فرآیند پس از تولید فیلم سازی است. این اصطلاح تدوین در گذر زمان برگرفته از فرآیند سنتی کار با فیلم است که به طور فزاینده شامل استفاده از تکنولوژی دیجیتال است. ویرایشگر فیلم که بر قاب بندی صحیح و کار باز ابزار تدوین مسلط است با فیلم‌های خام کار می‌کند، عکس‌ها را انتخاب کرده و آن‌ها را با توالی خاص ترکیب می‌کند که در نهایت تصویر حرکت نهایی را ایجاد می‌کند.

فرآیند تدوین فیلم به عنوان یک هنر و مهارت توصیف می‌شود. هنری که در کنار فیلمبرداری و انواع آن که منحصر به سینما است و فیلمسازی را از دیگر اشکال هنری جدا می‌کند که مقدم بر آن است؛ اگرچه شباهت‌هایی با روند ویرایش در دیگر اشکال هنری مانند شعر و نوشتن رمان وجود دارد. تدوین و ویرایش فیلم در گذر زمان اغلب به عنوان  هنر نامرئی شناخته شده و می­شود­ زیرا هنگامی که به خوبی اجرا شود، چنان می­تواند بیننده را درگیر کند که از کار کارگردان و تدوینگر فیلم آگاه نباشند.


مقدمه ای بر تاثیر فناوری تدوین فیلم بر زیبایی شناسی تدوین (احمد ضابطی جهرمی)

فرآیند تدوین فیلم یک توالی منسجم

در اساسی‌ترین سطح ویرایش فیلم و تدوین، هنر، تکنیک و عمل سرهم کردن عکس‌ها به یک توالی منسجم است. کار یک ویراستار ساده نیست که قطعات فیلم را کنار هم قرار دهد، فیلم را قطع کند یا صحنه‌های دیالوگ را ویرایش کند.

یک تدوینگر فیلم باید به طور خلاقانه با لایه‌های تصاویر، داستان، گفتگو، موسیقی و همچنین عملکرد عاملان برای دوباره تصور کردن  و حتی بازنویسی فیلم برای ساخت یک کل منسجم با تکیه بر دانش خود در زمینه­های تنواع فیلمبرداری و قاب بندی صحیح آن­ها کار کند. ویراستاران معمولاً نقش پویایی در ساخت یک فیلم ایفا می‌کنند. گاهی کارگردانان فیلم‌های خود را ویرایش می‌کنند. برای مثال، آکیرا کوروسوا،‌ بهرام بیضایی، استیون سادربرگ و برادران کوئن از جمله این کارگردانان اند.


دوره تدوینگرشو 1 : آموزش تدوین فیلم با پریمیر

فرآیند تدوین فیلم

فرآیند تدوین فیلم دیجیتال

با ظهور تدوین دیجیتال در سیستم‌های ویرایش، تدوینگران فیلم و دستیاران خود، مسئول بسیاری از حوزه‌های فیلمسازی شدند که در ابتدا مسئولیت آن­ها بر عهده افراد دیگر بود. برای مثال، در سال‌های گذشته، ویراستاران تصویر تنها با آن عکس سروکار داشتند. صوت، موسیقی و به تازگی ویراستاری جلوه‌های بصری با کاربردهای دیگر جنبه‌های فرآیند ویرایش، معمولاً با نظارت ویراستار، مدیر تصویر و کارگردان انجام می­گیرد. این امر رایج است؛ به خصوص در فیلم‌های بودجه پایین‌تر، برای تدوینگر که گاهی اوقات در موسیقی موقتاً قطع می‌شود، اثرات بصری را ساخته و اثرات صوتی یا دیگر جایگزین‌های صدا را اضافه می‌کند. این عناصر موقتی معمولاً با عناصر نهایی اصلاح‌شده تولید شده توسط تیم صدا، موسیقی و جلوه‌های بصری که برای تکمیل تصویر استخدام شده‌اند جایگزین می‌شوند.
استدیومیم

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :)

مطالب مرتبط

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

  • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
  • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
  • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.