استودیو میم
۰
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.
۰

برای مشاهده لیست وارد شوید...

مشاهده محصولات فروشگاه

۹ روش جذب انرژی مثبت با چیدمان منزل

دسته بندی ها : دسته‌بندی نشده ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ شقایق 1020 بازدید

آیا به آرامش محیط زندگی خود اهمیت می دهید؟ چگونه آرامش به دست می آید! انگیزه و امید در زندگی به چه معناست؟ تا به حال چقدر برای آرامش بیشتر تلاش کرده اید؟ فکر میکنید حضور یک تابلو تزئینی در منزل شما چقدر در آرامش شما تاثیرگذار است؟ در ادامه بهترین روش های جذب انرژی مثبت در منزل رو باهم یاد میگیریم. همچنین اصول بسیار ساده اما مهم نحوه دکوراسیون منزل را مطالعه میکنیم. روش هایی که رضایت شما و همسرتان را با هم و به طور کامل به همراه دارد. این روش ها حتی برای افراد مجرد هم کاربرد دارد و در کل باعث آرامش میشود. با استودیو میم همراه باشید و این مقاله را تا آخر بخوانید و نکات طلایی در مورد چیدمان منزل را مطالعه کنید.

جذب انرژی مثبت در منزل

 

بهترین راه جذب انرژی مثبت طرز تفکر و نوع نگاه شما است. پس برای دستیابی آسان به انرژی مثبت می توانید از موارد زیر استفاده کنید

 

خانه داری

 

۱- شکرگزاری و احساس مثبت

زندگی امروز را خودمان انتخاب می کنیم. برای کاهش استرس و جذب شادی باید لحظات را زیباتر کنیم. شکرگزاری باعث دریافت حس خوب بیشتر و بهتر می شود. به همین دلیل شکرگزاری روزانه در زندگی شما عزیزان بسیار مفید و موثر است. راندا برن در این مورد کتاب بسیار جذابی نوشته است. این کتاب آنقدر تاثیرگزار است که مطمئنا زندگی شما قبل و بعد از خواندن این کتاب کاملا متفاوت خواهد بود. نام این کتاب بی نظیر معجزه سپاس است. این کتاب بعد از کتاب بسیار موفق “راز” نوشته شده است.

کتاب معجزه سپاس

در کتاب معجزه سپاس ۲۸ روز تمرین وجود دارد. این تمرینات برای تحول وضعیت پول، شغل، سلامتی و روابط بهتر کاملا مفید است. با احساس خوب داشتن و ایمان داشتن به این تمرین ها است که میشه ازش نتیجه گرفت. تمرینات به مدت ۲۸ روز ساده و عالی عمل می کند. بعد از انجام این دوره، شکرگزاری به صورت عادت در شما شکل میگیرد. میتوانید چیزی را به عنوان یاد آورنده انتخاب کنید. مثلا می توانید با خرید تابلو تزئینی و گذاشتن آن به دیوار اصلی خانه طوری که جلوی چشمتان باشد و هر موقع آن را دیدید احساس سپاسگزاری در شما بوجود بیاید.

 

جذب انرژی مثبت در منزل

 

تمرکز و حس رهایی

تمرکز و حس رهایی انرژی منفی را آزاد می کند جذب انرژی مثبت بالایی دارد. احساس خوب، خوبی های بزرگ تر به وجود میاورد. در مورد خوشبختی خود فکر کنید. سپاس گزار باشید. از واژه فوق العاده شیرین و دلچسب “متشکرم” استفاده کنید. برای خودتان که اولویت زندگی خود هستید ارزش قائل شوید. خودتان را تحسین کنید. احساس کنید به شکرگزاری عادت کرده اید و به خاطر کارهایی که انجام داده اید سپاسگزاری کنید.

مثلا: خداروشکر امروز کیک شکلاتی دلخواه همسرم  رو پختم و او بسیار خوشحال شد. خدایا بخاطر این حس خوب ازت ممنونم.

 

خانه داری

 

شکرگزاری حتی در روزهای بد

مخصوصا زمانی که روز بدی داشته اید، به حس خوب بیشتری احتیاج دارید. پس دست به کار شوید و حس خوب خلق کنید. نیازی نیست حتما حالتان خوب باشد که شکرگزاری کنید. با این کار احساس رضایت را به خودتان هدیه دهید. زندگی با شکرگزاری بسیار زیباتر می شود.

همیشه احساس خوب را در هر شرایطی به خودتان باز گردانید. اتفاقات خوب فقط زمانی رخ می دهند که شما احساس خوبی داشته باشید.

 

جذب انرژی مثبت در منزل

 

۲- ورودی منزل

در زمان مهمانی رفتن اولین برخورد ما با خانه ی دیگران ورودی منزل است. به نوعی میشه گفت یکی از تاثیر گذارترین موارد در طراحی دکوراسیون خانه، ورودی خانه است. گاهی اوقات وقتی وارد خانه دوستان خود می شویم احساس عجیب و متفاوتی در ما به وجود می آید. رعایت نکات ساده و مهم در چیدمان منزل بوده که باعث این تفاوت شده است.

دکوراسیون منزل

سلیقه ی هر شخصی متفاوت است. بهتر است برای اینکه تک تک اعضای خانواده احساس مطلوبی داشته باشند، سلیقه هر شخص مد نظر قرار گرفته شود. هنگامی که وارد خانه میشوید، با اولین چیزی که به چشم می خورد می توانید احساس رضایت در خود به وجود آورید. ممکن است یک آینه زیبا باشد، یا شاید هم یک تابلو تزئینی خیره کننده که دکوراسیون خانه را به بهترین شکل زیبا کرده است. فرقی نمی کند چیدمان منزل شما به چه صورت است، مهم این است که شما با دیدن آن و حضور در آن فضا احساس مثبت و خوبی داشته باشید.

 

آینه قدی در ورودی منزل

آینه قدی باریک و زیبایی با طرح خاص و منحصر به فرد انتخاب کنید. آن را در ورودی منزل قرار دهید. با این کار به محض ورود به خانه، خودِ زیبایتان را می بینید و لذت می برید. این کار علاوه بر اینکه اعتماد به نفس شما را بالا می برد، تاثیر مهمی در زیبا تر شدن دکوراسیون داخلی منزل شما نیز دارد.

خانه داری

 

مجسمه در ورودی منزل 

جمله ی بسیار مهمی است که اگر شما هم بدانید خالی از لطف نیست.

مجسمه ها معجزه می کنند

خانه داری

هر سلیقه و هر ایده ای که دارید قطعا مجسمه زیبایی برای آن وجود دارد. تاثیر مجسمه در چیدمان منزل مثل تاثیر ادویه در طعم بی نظیر غذا است. مجسمه ها به بهترین شکل خانه شما را زیبا می کنند. معمولا مجسمه لاک پشت انرژی منفی را به خوبی به بیرون از خانه منتقل می کند.

مجسمه ها می توانند دوستان خوبی برای ما انسان ها باشند. اگر قدرت تخیل قوی ای داشته باشیم، میتوانیم به آن ها جان ببخشیم. می توانیم با این دوستان زیبا صحبت کنیم. میتوانیم لذت زیادی را تجربه کنیم و همیشه در جایی بگذاریمشان که جلوی چشممان باشند و مدام با دیدن شان حس خوب دریافت کنیم.

تابلو های تزئینی آرامش بخش در دکوراسیون منزل شما

استفاده از تابلو هایی که حس خوب به شما منتقل میکند بسیار موثر است. تابلوهایی که تا می بینید لبخند زیبایی رو لب هایتان بیاید. این تابلوهای تزیینی حتی میتواند در مهمان هایتان نیز احساس خوب ایجاد کند. پیشنهاد میشود از نقاشی های زیبا و با رنگ های انرژی دهنده استفاده کنید.

تابلو تزئینی

اگر سلیقه هایتان با هم مشابه است که کارتان راحت تر است. اما اگر اختلاف سلیقه دارید می توانید برای هر سلیقه ای یک تابلو تهیه کنید تا همه اعضای خانه احساس خوب را تجربه کنند. نکته ی جالب اینجاست که هر شخصی الهامات درونی متفاوتی از تابلو دارد که این موضوع نیز خود بحث برانگیز است.

 

خرید تابلو تزیینی

 

۳- گل و گیاه و تاثیر مهم آن در طراحی دکوراسیون منزل

همیشه افرادی که با گل و گیاه سروکار دارند بیشتر از بقیه حس زندگی درونشان وجود دارد. رنگ سبز شاداب و مسرت بخش است. احساس تازگی و نو بودن به خوبی با رنگ سبز قابل انتقال است. وجود گل های زیبا در منزل شما میتواند بیشترین حجم آرامش و رهایی را در طراحی خانه شما داشته باشد.

خانه داری

هنگامی که شما با دستهای خودتان یک گیاه را پرورش می دهید. هنگامی که با عشق هر روز مراقبش هستید و شاهد رشد گیاه هستید، آنقدر حس خوب در قلب و روح شما بوجود می آید که به هیچ وجه قابل وصف نیست. رسیدگی به گیاه و عشق ورزیدن به آن باعث بهتر رشد کردن گیاه می شود. با توجه به نورگیر بودن یا نبودن منزل تون، نوع گل و گیاه خانه ی خود را انتخاب کنید تا نگهداری آن آسان تر شود.

دکوراسیون منزل

سعی کنید از گیاهانی استفاده کنید که حس خوب منتقل کند. یکی از جذابیت های چیدمان منزل شما گلها و گیاهانی است که در خانه استفاده میکنید. همچنین میزان طراوت و اکسیژن قابل توجهی را وارد محیط دلنشین خانه شما میکند. شما به راحتی می توانید طراوت و حس زندگی را در محیط هایی که پر از گل و گیاه است، ببینید و با تمام وجود لمس کنید.

چیدمان منزل

 

بامبو

اسم های دیگر این گیاه زیبا، گیاه روبانی، بلژیکی همیشه سبز، دراسینای روبانی و بامبوی خوش شانس است. برای به دست آوردن عشق، سلامتی و خوش شانسی از بامبو استفاده کنید. این گیاه می تواند تا یک متر و نیم رشد کند که در نوع خودش بسیار جذاب است. یکی از مزیت های مهمی که این گیاه دارد این است که به رسیدگی و مراقبت کمی احتیاج دارد. این ویژگی برای کسانی است که به گل و گیاه علاقه دارند ولی زمان کافی ندارند.

دکوراسیون خانه

گیاه بامبو متعلق به غرب آفریقا و کامرون می باشد. شرایط رشد این گیاه در بخش هایی از ایران هم وجود دارد. مناطق شمالی کشور، رودسر، لاهیجان و اطراف تنکابن مناطق مساعدی برای رشد گیاه بامبو است. گیاه بامبو یکی از برگ های برنده خانه های شیک ایرانی میباشد. علاوه بر خانه های بزرگ و چند خوابه این بامبوی خوش شانسی تاثیر خیلی زیادی در دکوراسیون منزل های کوچک نیز دارد.

دکوراسیون خانه

پتوس

این گیاه بسیار زیبا متعلق به جنگل های جزایر سلیمان می باشد. پتوس برگ های پهن و سبز دارد. رنگ سبز برگ های پتوس آرامش و شادابی ویژه ای به چیدمان منزل شما میدهد. این گیاه از قدیم و در خانه های مادربزرگ هایمان برای جذب انرژی مثبت استفاده می شده است.

پتوس

گفتنی است که این گیاه نور مستقیم آفتاب را نمی خواهد. به همین دلیل یکی از گیاه های آپارتمانی پرمخاطب محسوب میشه. این گیاه زیبا هفته ای یک بار به آبیاری نیاز دارد. هوای خانه را تمیز می کند و اکسیژن را افزایش می دهد.

۴- سوزاندن شمع و تاثیر آن در چیدمان منزل

شمع یکی از قدرتمند ترین عناصر جذب انرژی مثبت است که قابلیت پاک سازی دارد. شمعی زیبا را متناسب با حس درونی تان انتخاب کنید و جان دوباره ای به چیدمان منزل خود بدهید. شمع استرس را رفع می کند و به خانه، زیبایی و صمیمیت می بخشد. تجربه نشان میدهد که روشن کردن شمع هنگام غذا خوردن فضای رمانتیک و عاشقانه ای ایجاد می کند.

چیدمان منزل

شمع را برای حس خوب روشنی بخش به هستی روشن کنید تا انرژی آن هدر نرود. سعی کنید از شمع ها یکبار استفاده کنید. تنوع شمع در رنگ و شکل بسیار است. به این دلیل انرژی و حس خوب در اولین بار روشن کردن شمع احساس بهتری به شما می بخشد. هنگام خواب شمع روشن کنید. انرژی منفی را از خود رها کرده و با آرامش به خواب بروید. همه ی ما قدرت شمع فوت کردن روی کیک تولد خودمان و آرزو کردن در آن لحظه را تجربه کرده ایم. بار ها به این محقق شدن آرزو پی بردیم اما از نیروی جادویی شمع غافل شدیم.

استفاده از شمع نه تنها در محیط خانه و دیزاین منزل بسیار تاثیر گذار است و باعث آرامش می شود، بلکه در دفتر کار هم بسیار جذاب عمل میکند. شمع های شکیل و متناسب با فضای کاری تان را تهیه کنید و روی میز کارتان بگذارید. این کار بسیار در آرامش هنگام کار کمک میکند. 

 

خانه داری

 

۵- بوی عود

بسیار مهم است که در محیطی که خانواده ی شما زندگی می کند، حس خوب و شادی موج بزند. به دنبال هر راهی باشید که خانه و رابطه تان را تازه کنید. به هیچ وجه توی سیکل نمونید و همیشه دنبال خلق فرصت های جدید برای لذت بردن باشید. با دود کردن عود محیط خانه ی خود را تصفیه کنید. انرژی مثبت را به خانه راه بدهید. داشتن احساس رضایت و خوشحالی حق طبیعی شماست. سعی کنید هر چند وقت یکبار راه های جدید پیدا کنید و چیدمان منزل تان را هر چند اندک تغییر بدهید. عود هایی با رایحه های بسیار خوشبو در بازار موجود است. این روش بسیار در جذب انرژی مثبت موثر است.

دیزاین داخلی منزل

رایحه درمانی عود یکی از ارزان ترین و بی خطر ترین و اثر بخش ترین درمان هاست. به راحتی می توان انواع رایحه های مختلف عود را تهیه و استفاده کنید. علاوه بر خوشبویی از مزیت های دیگر آن لذت ببرید.

 

۶- تاثیر تزیینات در دکوراسیون خانه

همیشه تغییر و تحول در منزل موجب جدید شدن محیط خانه می شود. این موضوع را در نظر بگیرید. هر چه ساده تر و خلوت تر، خانه شیک تر و بزرگتر به نظر می رسد. پر بودن خانه مانع جذب انرژی مثبت در خانه میشود. شما عزیزان می توانید با استفاده درست از آینه ها نور و فضای روشن تری به خانه ببخشید. اینگونه انرژی مثبت در فضا پخش میشود. فضایی راحت، پر از انرژی و حس خوب خلق کنید تا از آن استفاده کنید و در کنار عزیزانتان نهایت لذت را تجربه کنید.

تابلو تزئینی

از وسایل تزئینی مثل تابلو های تزئینی موجود در سایت استودیو میم که طرح های متفاوت برای شخصیت های مختلف تدارک دیده شده است، کمک بگیرید. متناسب با سلیقه ی خودتان سفارش دهید. می توانید خاطره ی روز های خوش را ثبت کنید.

همه میخواهند عزیزانشان را خوشحال کنند و با هدیه های کوچک و بزرگ حال خوب را تقدیم کنید. با هدایای کوچک به همسر، مادر، پدر، خواهر، برادر و … آنها را خوشحال کنید و حال خوب را لمس کنید.

 

۷- رنگ و تاثیر آن در دفع انرژی منفی

از رنگ های سبز، زرد، بنفش و قرمز برای جذب انرژی مثبت در منزل خود استفاده کنید. هنگام تهیه وسایل خانه با توجه به سلیقه ی هنری خود از رنگ های شاد استفاده کنید. سعی کنید با بقیه متفاوت باشید. شجاعت تغییر را داشته باشید. ممکن است آن چیزی که در تخیل خود دارید با اجرا کردن فاصله داشته باشد. ممکن است شبیه به خواسته شما نشود و خرج زیادی بخواهد. همه اینها اما و اگرهایی است که ذهن میگوید.

چیدمان منزل

ترسیدن درست است اما ماندن پشت ترس خیر هرگز کار درستی نیست. جمله ای که بار ها و بارها گفته ام و باز هم میگویم.

 

آنسوی ترس ها معجزه ها در انتظار شماست

مهم اینجاست که تمام تلاشتان را برای بهتر شدن انجام داده اید. احساس رضایت از خود نقش بزرگی در ادامه زندگی با آرامش و لذت دارد. پس نگرانی را کنار بگذارید و ریسک کنید.

دکوراسیون

رنگ در چیدمان منزل یکی از معجزه هایی است که برای ما خیلی ارزان انجام میشود. ما به راحتی می توانیم وسایل خانه مان را به رنگ های شاد و انرژی بخشی مثل قرمز یا بنفش یا آبی تغییر دهیم. میتوانیم زمان خریدن دفتری ساده، رنگ آن را قرمز انتخاب کنیم. میتوانیم زمان خرید لباس، رنگ آبی را انتخاب کنیم. میتوانیم به راحتی از دام لباس های تیره و غم انگیز رها شویم. همه چیز بستگی به انتخاب شما دارد. رنگ را به زندگی تان بیاورید و تاثیر های شگفت انگیزش را لمس کنید.

 

خرید تابلو تزیینی

 

۸- موسیقی و تاثیر آن در جذب انرژی مثبت

آواهای صوتی به طور کامل با روح ما در صلح است. هر کسی سبک خاصی از این آواهای صوتی را می پسندد. این آواهای صوتی به دسته های زیادی تقسیم میشوند که ما مهم ترین های آن را برای شما میگوییم. لذت بردن از زندگی با ساده ترین کار ها قابل انجام است.

دکوراسیون داخلی منزل

همین امکاناتی که الان دارید برای لذت بردن شما از زندگی تان کافی است. همه ی ما گوشی موبایلی داریم که قابلیت پخش موسیقی دارد. کامپیوتر و نعمت بزرگی به نام گوگل که می توانیم هر چیزی را در جهان در کسری از ثانیه ببینیم. در ادامه انواع آواهای صوتی که باعث آرامش ما می شود را به شما میگوییم.

 

صدای طبیعی محیط و جذب انرژی مثبت هنگام خواب

افرادی هستند که با صدای رودخانه و یا آبشار آنقدر آرامش میگیرند که ممکن است فکر کنیم او در حال نقش بازی کردن است. صدای آب بسیار بسیار آرامش بخش و زیبا است و آشنا ترین صدا برای ما انسان ها است. صدایی که ۹ ماه در گوشمان بوده و با این صدا بوجود آمده ایم و رشد کرده ایم و در نهایت به این دنیا آمده ایم. این صدا در حدی آرامش بخش است که میشود ویدئوهایی در یوتیوب پیدا کرد که ۱۰ ساعت فقط صدای آبشار است و تعداد بازدید های آن چند ده میلیون است.

دیزاین منزل

 

صدای پرنده ها و جذب انرژی مثبت در منزل

صدای پرنده های آواز خوان در منزل هنگام صبح میتواند بسیار دل انگیز باشد. ولی نگهداری آن به حوصله و علاقه ی شما بر میگردد. انواع متفاوتی از پرنده های زیبا و آوازخوان وجود دارد که شما میتوانید با آنها رابطه عاطفی خوبی برقرار کنید. روح و جانتان را به آن صدای آرامش بخش بسپارید و برای حضورتان در این دنیای زیبا خدا را سپاسگزار باشید.

جذب انرژی مثبت در منزل

آهنگ گوش کردن و آرامش و جذب انرژی مثبت

یکی دیگر از راه های جذب انرژی مثبت، انتخاب موسیقی دلنواز و گوش نواز در محیط گرم و صمیمی خانه شماست. با صدای آهنگ روح خانه زنده تر و شادتر می شود. سبک موسیقی سنتی، پاپ، بی کلام و… اصلا فرق نمیکند. مهم آرامش درونی شما است که با گوش دادن به آهنگی زیبا روحتان به وجد بیاید. شما میتوانید هنگام چایی نوشیدن یا تمیز کردن خانه یا غذا درست کردن احساس آرامش را با یک موسیقی زیبا به خود هدیه دهید. موسیقی به کار شما سرعت می بخشد. به این دلیل که فکر شما رها می شود. احساس خوب و مثبتی که در دل شما به وجود می آید. این آرامش باعث میشود اتفاقاتِ بهتر در پی هم برای شما به ارمغان بیاید.

جذب انرژی مثبت در خانه

گرامافون در چیدمان منزل

اگر بتوانید گرامافون قدیمی و سالمی پیدا بکنید و دیسک های مخصوصش را هم تهیه کنید بسیار عالی است. تمیز کردن دیسک ها و شنیدن آن صدا بسیار دلنواز و لذت بخش است. اما اگر این امکان برایتان وجود ندارد میتوانید گرامافون دیجیتالی تهیه کنید.

طراحی منزل

این کار چیدمان منزل شما را بسیار جذاب تر میکند و فضایی کلاسیک به آن میدهد. باز هم دقت کنید که از شلوغی پرهیز کنید چون زیبایی در سادگی و خلوتی است. گرامافون زیبایی تهیه کنید و موسیقی های آرامش بخش و بسیار زیبایی که مورد علاقه تان است گوش کنید. 

 

خانه داری

 

۹- هوای تازه برای آرامش و جذب انرژی مثبت

به غیر از نکاتی که در چیدمان منزل باید رعایت شود، مواردی هم هست که ممکن است به دیزاین منزل یا دکوراسیون داخلی کاری نداشته باشد. اما رعایت کردن این موارد باعث جذب انرژی مثبت در منزل به صورت زیاد میشود. هوای تازه ای که هر روز صبح به خانه نفوذ می کند، بسیار آرامش بخش است. اکثر مردم قسمت بیشتری از زمان خودشان را در خانه می گذرانند. پس بهتر است برای پاک و سالم بودن محیط خانه، پنجره ها را باز کنید. به هوای تازه اجازه ورود به تک تک اتاق ها، آشپزخانه و اتاق نشیمن را بدهید. هوای تازه انرژی منفی را پاکسازی می کند و متناسب با هر فصل خاطره ها و خبر های متفاوتی را به همراه خود می آورد.

طراحی خانه

علاوه بر این شما میتوانید زمان هایی که نیاز به احساس خوب دارید به بیرون از خانه بروید. طبیعت را نظاره کنید و با دیدن درخت ها و گل های زیبا آرامش زیادی را به ذهن خود وارد کنید. قدم بزنید و کل وجودتان را با هوای تازه پر کنید. لذت ببرید و شکرگزار خدایی باشید که این جهان زیبا را خلق کرده است و ما این چنین میتوانیم از این زیبایی ها و طبیعت لذت ببریم.

شقایق

عضوی از تیم استودیو میم و علاقه مند به هنرهای بصری و نقاشی - آموزش خانه داری و چیدمان منزل

راه آسان‌تری برای ارتباط با کاربران‌مان پیدا کرده‌ایم :) دنبال کردن پیج اینستاگرام

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

 1. مینو وطن پور گفته :
  ۲۱:۳۱ ۱۳۹۹/۰۳/۰۱

  من خیلی از نکاتی که نوشتید رو رعایت کردم واقعا جواب میده متشکرم

 2. مهدی گفته :
  ۱۵:۴۹ ۱۳۹۹/۰۵/۲۶

  ممنون از مطالب مفیدتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

لینک کوتاه :
0